Dziś jest niedziela, 28.02.2021, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Projekt "Wystarczy chcieć..." » Aktualności » Ruszyły dodatkowe kursy w ramach projektu

Ruszyły dodatkowe kursy w ramach projektu

Ruszyły dodatkowe kursy w ramach projektu

Ruszyły dodatkowe kursy w ramach projektu „Wystarczy chcieć – aktywizacja społeczno-zawodowa na terenie gmin Powiatu Tureckiego”! Jest to wynikiem dużego zainteresowania klientów pomocy społecznej uczestnictwem w ostatniej już, VI edycji projektu. W efekcie, liczba beneficjentów projektu w roku 2013 zwiększy się z 114 do 127 osób.

Dla zainteresowanych stworzono możliwość udziału w następujących kursach:

 

  1. Kurs florystyczny
  2. Kurs kosmetyczny, stylista paznokci, podstawy wizażu i obsługa kasy fiskalnej.
  3. Kurs dziennego opiekuna nad dzieckiem do lat trzech
  4. Kurs dla kierowców (przewóz towarów) – kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego C, C+E, C1 i C1+E
  5. Kurs obsługi wózków widłowych
  6. Pracownik budowlany z obsługą dźwigów budowlnych.

Poszczególne kierunki szkoleń zostały wybrane na podstawie wywiadów z uczestnikami. Każdy z beneficjentów weźmie także udział w warsztatach psychologicznych i terapii psychospołecznej. W czasie trwania projektu, uczestnicy mają zapewnione wsparcie dochodowe i ubezpieczenie społeczne.

Poprzez udział w proponowanych szkoleniach, klienci pomocy społecznej mają szansę na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, a w efekcie na podjęcie zatrudniania. Dostosowane do potrzeb beneficjentów kierunki kursów przyczynią się do wzmocnienia aktywizacji uczestników na rynku pracy. Wzrost motywacji i aspiracji zawodowych pomoże beneficjentom w tworzeniu swojej ścieżki kariery zawodowej. Kursy, oprócz szlifowania umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu wpłyną pozytywnie na poprawę kontaktów interpersonalnych uczestników oraz na wzrost wiary we własne możliwości rozwoju.

 

Zapraszamy na nową stronę projektu:

 gops.malanow.pl

Na stronie, która jest integralną  częścią nowego portalu malanow.pl znajdziecie Państwo bieżące informacje na temat realizacji projektu, harmonogramy kursów, relacje z wyjazdów edukacyjno-integracyjno-kulturalnych wraz ze zdjęciami. Zapraszamy!

 

Projekt „Wystarczy chcieć…” realizowany jest od 2008 roku. Jest to projekt partnerski, którego Liderem projektu jest Gmina Malanów, a realizatorem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malanowie w partnerstwie z 7 ośrodkami, tj.: GOPS Brudzew, GOPS Dobra, GOPS Kawęczyn, GOPS Przykona, GOPS Tuliszków, GOPS Turek oraz GOPS Władysławów.

 

Projekt realizowany jest ze środków. Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ 


Pozostałe aktualności