Dziś jest niedziela, 28.02.2021, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Projekt "Wystarczy chcieć..." » Aktualności » 6 lat z projektem „Wystarczy chcieć..."

6 lat z projektem „Wystarczy chcieć..."

6 lat z projektem „Wystarczy chcieć..."

Wzrost aktywności społecznej i zawodowej, podniesienie kwalifikacji zawodowych i wzmocnienie wiary we własne możliwości – były to główne cele projektu realizowanego przez okres 6 lat na terenie Powiatu Tureckiego, którego oficjalne zakończenie miało miejsce w miniony piątek w restauracji Piwniczna w Turku.

Realizacja projektu „Wystarczy chcieć – aktywizacja społeczno-zawodowa na terenie gmin Powiatu Tureckiego”, którego Liderem była Gmina Malanów/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malanowie to setki godzin kursów i szkoleń zawodowych, warsztatów psychospołecznych i ponad 4 mln zł środków finansowych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz wkładu własnego ośmiu partnerskich ośrodków pomocy społecznej z powiatu tureckiego.

W  dniu 29 listopada 2013 r. odbyło się spotkanie integracyjne, które miało charakter podsumowujący VI edycję projektu, a także realizację całego projektu w latach 2008-2013. W uroczystości wzięli udział beneficjenci, biorący udział w projekcie w bieżącym roku, kierowniczki ośrodków partnerskich, koordynator projektu oraz pracownicy socjalni. W spotkaniu uczestniczył również Michał Biały – przedstawiciel  Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Kalisza, firmy, która w tej edycji realizowała kursy zawodowe oraz Bartłomiej Piwowar – przedstawiciel Biura Turystyczno-Handlowego „Alicja”. Wszystkich gości swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Malanów – Gerard  Krzeszewski, Wójt Gminy Brudzew –Cezary  Krasowski oraz Wójt Gminy Turek – Karol  Mikołajczyk.

Uroczystość rozpoczęła Kierownik projektu Alicja Maciejewska – Dyrektor  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie, która powitała gości i dokonała krótkiego podsumowania realizacji projektu w latach 2008-2013. Pani Dyrektor zaprezentowała główne efekty, jakie zostały osiągnięte poprzez realizację zamierzonych celów projektu i podkreśliła skuteczność działań w kierunku aktywizacji społeczno-zawodowej klientów pomocy społecznej. Głos zabrali także włodarze gmin. Ciepłe słowa podziękowania i uznania za wysiłek włożony w pomyślność realizacji działań skierowane zostały zarówno do Dyrektor Alicji Maciejewskiej, jak również do kierowniczek ośrodków partnerskich i wszystkich osób zaangażowanych w to wieloletnie przedsięwzięcie.

Podczas uroczystości wręczone zostały uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursów zawodowych oraz zaświadczenia o ukończenia warsztatów psychologicznych i terapii psychospołecznej. Beneficjentom zostały przekazane gratulacje i życzenia pomyślności w rozwoju kariery zawodowej.

Niewątpliwie realizacja sześciu edycji projektu w pozytywny sposób wpłynie na rozwój zawodowy uczestników i poszerzenie swoich możliwości na rynku pracy. Przystąpienie do udziału w projekcie wymagało dużego zaangażowania, mobilizacji i dyscypliny, ale można być pewnym, że wysiłki te zaprocentują rozwojem zawodowym beneficjentów i będą dowodem na opłacalność sześcioletnich wysiłków ośmiu partnerskich ośrodków pomocy społecznej w powiecie tureckim.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej 6 lat realizacji projektu.

Julita Kozłowska

Koordynator projektu


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności